Contact

Postadress:

Besöksadress:

Bryggmästare

Richard Bengtsson

+46 (0)8-672 77 00

richard.bengtsson@spendrups.se

Info

Vår bryggmästare heter Richard Bengtsson och har du frågor som rör ölprocessen, driften och öltillverkningen går det bra att kontakta Richard.

Sales Director FMCG, Convenience Trade & Spendrups International

Erik Jarnsjö

+46 (0)8-672 77 00

erik.jarnsjo@spendrups.se


Head of Spendrups International

Anders Olsson

+46 (0)8-672 77 00

anders.olsson2@spendrups.se


Försäljningsdirektör Rr, Sb

Anette Stjernkvist

+46 (0)8-672 77 00

anette.stjernkvist@spendrups.se

Info

Har du frågor som är försäljningsspecifika för restaurang och Systembolaget kan du kontakta vår försäljningsdirektör Anette Stjernkvist.

HR-direktör

Einar Botten

+46 (0)8-672 77 00

einar.botten@spendrups.se

Info

Vår HR-direktör heter Einar Botten. Har du frågor som rör rekrytering går det bra att kontakta Einar. Vill du se våra lediga jobb hittar du de här.

Director of Communications

Mårten Lyth

+46 (0)70-304 89 93

marten.lyth@spendrups.se


Marknadsdirektör

Henrik Åström

+46 (0)8-672 77 00

henrik.astrom@spendrups.se

Info

Vår marknadsdirektör heter Henrik Åström. Om du har frågor som är marknadsföringsspecifika går det bra att kontakta Henrik. 

Marknadschef öl & cider

Stefan Santos

+46 (0)8-672 77 00

stefan.santos@spendrups.se

Info

Marknadschef för öl och cider är Stefan Santos och har du frågor som är marknadsföringsspecifika för dessa dryckeskategorier kontaktar du Stefan.

Head of Marketing Partners

Björn Mannervik

+46 (0)8-672 77 00

bjorn.mannervik@spendrups.se


Head of Marketing Non-Alcoholic Beverages Imports

Anna-Stina Hallberg

+46 8 672 78 52

Anna-Stina.Hallberg@spendrups.se


Kvalitets- och miljöchef

Sisko Nautsch-Rönnmark

+46 (0)8-672 77 00

Sisko.Nautsch-Ronnmark@spendrups.se

Info

Har du frågor som rör miljö och kvalitet kan du kontakta Sisko.

Hållbarhetschef

Anna Lidström

+46 (0)8-672 77 00

anna.lidstrom@spendrups.se

Info

Vår hållbarhetschef heter Anna Lidström och har du frågor om Spendrups arbete med hållbarhet och socialt ansvar, går det bra att kontakta Anna.

Presschef

Rose-Marie Hertzman

+46 (0)70-895 25 67

Rose-Marie.Hertzman@spendrups.se


Rose-Marie ansvarar för kontakt och kommunikation med externa medier på Spendrups. Kontakta henne för press- och intervjuförfrågningar. 

Webmaster

Richard Ingelsson

+46 (0)8-672 77 00

richard.ingelsson@spendrups.se

Info

Har du frågor om tekniken eller innehållet på vår hemsida kan du kontakta Richard Ingelsson.