Kontakt

Postadress:

Box 45140
104 30 Stockholm

Leveranser & bud:
Sankt Eriksgatan 121
113 43 Stockholm

Besöksadress:

Sankt Eriksgatan 119
113 43 Stockholm

Här kan du som är konsument kontakta Spendrups om du har frågor om företaget och våra drycker. Är du kund till Spendrups finns här kontaktuppgifter till order och kundtjänst.

Order
Är du kund och vill lägga en order?

0771-49 49 10 order@spendrups.se

Kundtjänst
Är du kund och vill ställa en fråga?

0771-49 49 10 ovrigafragor@spendrups.se

Konsumentkontakt (09:30-11:30 måndag-fredag)
Är du konsument och har frågor om Spendrups drycker?

020-78 98 51 konsumentkontakt@spendrups.se

Vakten Grängesberg
Söker du kontakt efter kontorstid och på helger?

0240-881 29

Viktigt angående reklammaterial

Vi får många förfrågningar om att köpa eller få reklammaterial (ex. kapsyler/korkar, etiketter, klistermärken, pennor, pins etc.) från oss men på grund av begränsade resurser kan vi tyvärr inte hantera denna typ av förfrågningar. Däremot kan du besöka vår webbutik för konsumenter där vi säljer glas med mera - den hittar du här!

Bryggmästare
Richard Bengtsson

+46 (0)8-672 77 00 richard.bengtsson@spendrups.se

Chefsjurist
Karin Ahlstedt

+46 (0)8-672 77 00 karin.ahlstedt@spendrups.se

Ekonomidirektör
Martin Önneflod

+46 (0)8-672 77 00 martin.onneflod@spendrups.se

Försäljningsdirektör Restaurang
Peter Edwall

+46 (0)8-672 77 00 peter.edwall@spendrups.se

Försäljningsdirektör Retail
Magdalena Jansson

+46 (0)8-672 77 00 magdalena.jansson@spendrups.se

HR-direktör
Einar Botten

+46 (0)8-672 77 00 einar.botten@spendrups.se

Hållbarhetschef
Anna Lidström

+46 (0)8-672 77 00 anna.lidstrom@spendrups.se

IT-direktör
Fredrik Strandlund

+46 (0)8-672 77 00 fredrik.strandlund@spendrups.se

Kommersiell direktör, vice vd
Henrik Åström

+46 (0)8-672 77 00 henrik.astrom@spendrups.se

Kommunikationsdirektör
Mårten Lyth

+46 (0)70-304 89 93 marten.lyth@spendrups.se

Marknadsdirektör
Anna-Stina Hallberg

+46 (0)8-672 77 00 anna-Stina.hallberg@spendrups.se

Marknadschef öl, cider och blanddryck
Björn Ivarsson

+46 (0)8-672 77 00 bjorn.ivarsson@spendrups.se

Marknadschef alkoholfritt
Jon Hilander

+46 (0)8-672 77 00 jon.hilander@spendrups.se

Marknadschef partner (öl & alkoholfritt)
Björn Mannervik

+46 (0)8-672 77 00 bjorn.mannervik@spendrups.se

Presschef
Rose-Marie Hertzman

+46 (0)70-895 25 67 rose-marie.hertzman@spendrups.se

Strategidirektör
Mattias Lindgren

+46 (0)8-672 77 00 mattias.lindgren@spendrups.se